Diesel Saat
Önerilen Sıralama
Ürün bulunmamaktadır.

Diesel Saat Modelleri

Dünyaca ünlü markaları Türk tasarımcılarla bir araya getiren Lidyana, spor ya da klasik giyimden hoşlananların beklentilerini karşılıyor. Hem günlük hayatta hem şık davetlerde stilini tamamlayan Lidyana, kadın ve erkek kategorileri altında çantadan giyime, ayakkabıdan saate kadar yüzlerce ürün sunuyor. Kadın ve erkek giyim modasının en işlevsel aksesuarlarından biri olan Diesel saat modelleri, her giyim tarzına ve her zevke hitap ediyor.

1978 yılında kurulan İtalyan menşeli hazır giyim markası Diesel, sıra dışı ve yenilikçi saat tasarımları ile beğeni topluyor. Kadın ve erkek Diesel saat modelleri özgünlüğü, modern çizgileri, kaliteyi ve işlevselliği buluşturuyor. Cesur ve iddialı kişiliğini öne çıkaran saat modelleri, bulunduğun her ortamda alternatif tarzına vurgu yapıyor. Diesel saat modelleri, kadın, erkek ya da uniseks modeller de üretiliyor. Köşeli, kare, köşeli oval ve sadece oval gibi farklı kasa formlarına sahip modellerde deri, metal, silikon, tekstil ve sera plastik gibi çeşitli kordon malzemeleri kullanılıyor. Deri, silikon, tekstil veya sera plastik kayışa sahip Diesel saat modelleri daha spor bir giyim tarzından hoşlananların dikkatini çekiyor. Deri kayışlı saatler aynı zamanda casual giyim tarzına da ayak uyduruyor. Metal saatler ise modern ve zarif tasarımları ile şıklığını tamamlıyor. Diesel, saat tasarımlarında siyahtan beyaza her renge yer veriyor. Tek fonksiyonlu analog saat modelleri yanında kronometre, takvim ya da alarm fonksiyonlarını içeren çok fonksiyonlu tasarımlar tercih alanını artırıyor. Farklılığı ile kendi tarzını yaratmana olanak tanıyan Diesel saat modelleri, Lidyana’da seni bekliyor.

Saat Neden Sol Kola Takılır?

Saatlerin sol kola takılmasındaki mantık, insanların günlük hayatlarında genellikle sağ ellerini kullanmaları ile ilgilidir. Sol bileğindeki saat; bir iş yaparken, yemek yerken ya da yazı yazarken sana herhangi bir şekilde engel olmaz. Hatta zamanını ayarlamana da yardımcı olur. Örneğin kahveni içmek için sadece 5 dakikalık kısa bir molan varsa, sağ elinle kahveni içmeye devam edip, bir taraftan da saatini kontrol edebilirsin.

Saatleri genel olarak sol bileğe takmanın başka bir nedeni de saatinin zarar görmemesi. Kol saatini sağ bileğine takarsan, bileğin hareketli kısmında saat olduğundan, en küçük hareketler için bile sağ bileğine daha baskın bir güç uygulaman gerekir. Bu durum da bir süre sonra saatin kayışını koparabilir ya da bileğini incitebilir. Sağ bileğinin günlük hareketleri nedeniyle saatini sıklıkla duvara, masaya ya da sert yerlere de çarpabilir ve camın ya da metal kısımların çizilmesine ve zarar görmesine neden olabilirsin.

Aslında saatin sol kola takılması, sağ tarafın daha çok kullanıldığı genel kanısı ile ilgilidir. Yani, saatin çoğunlukla baskın olmayan/çok kullanılmayan bileğe takılmasının konforu arttıracağına inanılır. Bu nedenle sol elini daha fazla kullanıyorsan yani solaksan saatini sağ bileğine de takabilirsin.

Saat Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem erkek hem kadın giyim modasının en temel aksesuarlarından biri olan saatlerin seçiminde kaliteye dikkat etmen gerekiyor. Kaliteli cam, kasa ve kordon yapısına sahip modeller uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Deri kordonlu saatlerde, gerçek deri malzeme kullanıldığından emin olman gerekiyor. Kaliteli materyal dışında kaliteli işçilik de saat seçiminde öne çıkan unsurlar arasında yer alıyor. Kasa köşelerinin yeterince yumuşatılmış olması işçilik hakkında fikir veren detaylar arasında yer alıyor.

Saatini bileğinden hiç çıkarmayanlardansan, ürünün su geçirmezlik özelliğinin senin için uygun olup olmadığını kontrol etmen gerekiyor. Son olarak saat seçerken giyim tarzını da dikkate almalısın. Silikon, tekstil ve sera plastik gibi ürünler kullanılan modeller genel olarak spor giyim tarzından hoşlananların ilk tercihleri oluyor. Deri ve metal çerçeveler daha klasik kombinlere mükemmel bir şekilde ayak uyduruyor.

Diesel Saat Fiyatları

Özgün tasarımı ve cesur detayları ile iddialı tarzını vurgulayan Diesel saatler; erkek, kadın ve unisex modelleri ile stilinin peşinden gidenlere hitap ediyor. Deri, silikon veya tekstil kordona sahip tasarımlar renk alternatifleri ile stilini tamamlıyor. Siyah, bordo, beyaz ve mavi gibi renklerin yanı sıra metalik gri ya da dore de kadın saat modelleri arasında öne çıkan tonlar oluyor. Renkleri ile mükemmel bir kontrast yaratan kordon ve kadranlara sahip erkek saat modelleri, her ortamda farklılığını sergiliyor. Metal kayışlı tasarımlar klasik gümüş rengin sınırlarını zorluyor ve göz alıcı tasarımları ile beğeni topluyor.

Kol saatleri tek başına veya bilekliklerle birlikte kullanılabiliyor. Saatlerini deri bileklikler, boncuk bileklik modelleri gibi diğer aksesuarlar zenginleştirebilir, kendi stilini yaratabilirsin. Stilini taçlandıran en avantajlı Diesel saat fiyatları Lidyana’da seni bekliyor.