Crocs
Önerilen Sıralama
Ürün bulunmamaktadır.

Her şey 2002 yılı Temmuz ayında Boulder Colorado’da, George Boedecker, Scott Seamans ve Duke Hanson’ın, Foam Creation Firması tarafından dizayn edilip üretilen olağandışı bir ayakkabıyı pazara sunmaya karar vermeleri ile başladı.
Esas itibariyle, kaymayan yapısı ve iz bırakmayan tabanı ile denizciler ve diğer outdoor kullanıcıları için düşünülen Crocs ilk beach modelini 2002 yılında Florida Bot Fuarında görücüye çıkardı ve iki gün içinde stokları tükendi. O günden itibaren popülerliği hızla yayıldı. Satışlar patladı. 2003 yılına gelindiğinde, Crocs modaya uygunluğu ve konforu ile tüm dünya tarafından kabul gören bir fenomen haline geldi.
2003 – 2004 yılları arasında Crocs, fevkalade büyüyüşünü, kontrolü kaybetmeden devam ettirmeye odaklandı. Ürün gamını genişletti, depo açtı, daha hızlı mal tedariki ve sevki için nakliye operasyonu oluşturdu, deneyimli bir yönetim kadrosu kurdu ve Foam Creation firmasını satın aldı. Bugün işini tüm yönleri ile genişletirken, Crocs dünyanın her yerinde ve internette rahatlıkla bulunabilen bir konuma geldi.
Hızlı başarısına rağmen, Crocs temel değerlerine hala sıkı sıkıya bağlı.