X

5th Position

37 adet ürün bulundu

37 adet ürün bulundu.

İstanbul ve Amsterdam merkezli 5thposition, ilhamını dansçıların güçlü ve zarif silüetlerinden, ismini ise balenin temel başlangıç pozisyonlarının en çok uzmanlık gerektiren, sonuncusundan almakta. Bu ilhamın gereği ve getirisi olarak, marka, kadınların içinde özgür ve rahat hissederek, tüm gün üzerinden çıkarmadan yaşayabileceği tasarımlar oluşturmayı amaçlıyor.

Markanın kurucusu Buse Uğur, balerin annesinin de etkisiyle çok küçük yaşta dans etmeye başladı. Klasik bale ile başlayan eğitimini daha sonra Modern dans ile devam ettiren Buse, halen dans eğitmeni olarak çalışmakta. Tüm dans hayatı boyunca kendi dans mayolarını tasarlayan Buse’nin, bunları deniz kenarında mayo olarak kullanması, tasarımlarının kendi çapında bir hayran kitlesi oluşturmasına ve markanın temel fikrinin doğmasına sebep oldu.

2014 yılında marka ilk katalog çekimini model Ezgi Bozkurt ile yaptı. Aynı zamanda endüstri ürünleri tasarımcısı ve iç mimar olan Ezgi, dansın mayo ve bikini tasarımları için bir ilham olarak kullanılması fikrine hayran kaldı ve markanın büyük bir destekçisi, Buse’nin ise yakın arkadaşı oldu. 2014 yılının sonunda bu arkadaşlık ve destek ortaklığa dönüştü ve ikili ilk ortak koleksiyonlarını Mart 2015’te Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bir defile ile tanıttılar.

5thposition şu an, dünyanın farklı yerlerinde satış noktaları bulunan, MBFWI kapsamında ikinci defilesiyle yeni koleksiyonunu sunmuş, beğenilen ve büyümeye devam eden bir marka. 
Yukarı Çık